menuordersearch
tajrobeyemovafagh.com

توکل به خدا و چگونگی انجام راحت و واقعی آن ,

۱۳۹۸/۱۱/۸ سه شنبه
(3)
(0)
توکل به خدا و چگونگی انجام راحت و واقعی آن
توکل به خدا و چگونگی انجام راحت و واقعی آن

توکل به خدا چیست ؟

تمام لحظه هایی رو که آرامم و تمام موفقیت‌هایم را مدیون توکل به خدا هستم، سپردن به خداوند باعث میشود به راحتی از مسئله ای عبور کنم و توانایی انجام‌هایی را پیدا کنم که قبل از آن قادر به انجامش در آن شرایط نبودم.
رشدی که در اثر این سپردن تجربه کردم و نتایج این امید به پروردگار باعث میشد بیشتر و بیشتر باور کنم که بهترین توانایی را در این شریط اعتماد میتوانم به زندگیم جذب کنم و هر روز بیشتر و بیشتر موفق شوم و لذت بیشتری از زندگیم ببرم .
با من همراه باشید تا تجربه خودم را بصورت خلاصه با شما در میان بگذارم.

 

حال سوال اینست چگونه؟

 

اول بگم که من توکل به خدا رو با دیدگاه قانون جذبی خودم شناختم و اگر با قانون جذب آشنایی مفیدی ندارید قبل از خوندن این مقاله، مقاله قانون جذب چیست رو که نوشتم براتون بخونید تا بهتر این سبک نگاه و زندگی رو درک کنید .
و البته قانون جذب 17 قسمت دارد که قسمت سوم پازل قانون جذب واگذار کردن به ایزد یکتاست. و البته مهمترین آن هم همینست .
خب بریم سراغ یه قسمت جالبش که کمی مفهموم چگونه سپردن رو براتون باز میکنه.

 

توکل و اعتماد بر خداوند

 
به این جمله دقت کنید

دعا یعنی خواسته هات رو ببری پیش خدا و توکل یعنی خواستهات رو پیشش بزاری برگردی.

 

 

توانایی توکل به خدا

مسئله ساده ای این وسط که میگه اگه سپردیش به خدا چرا اینقده تقلا میکنی. تفاوت زیادی وجود داره بین تلاش کردن و تقلا کردن .
من بعد از سپردن به خدا فقط سعی میکنم بهترین تلاشم رو بدون ترس از نتیجه انجام بدم و نتیجه رو میسپارم بخدا و هر نتیجه ای که پیش بیاد رو خیر میدونم واسه خودم .
ببیند مسیر جهان به سمت خیره و هر اتفاقی که بیفته میتونه تو زندگی شما نتیجه خیر بده. مثلا سیل جنگ ایران و عراق و از بین رفتن اسکله خرمشهر باعث رونق دبی و تبدیل شدن دبی به این دبی کنونی شد و البته شیخ راشد همون اول جنگ شروع کرد به ساختن بندر عظیمی به اسم جبل علی و منطقه آزادشم کرد یعنی در سال 2004 و نتیجه ای که برداشت کرد خیر اون جنگ برای دبی بود که یک بیابان بدرد نخور بود. توی قرآن هم خداوند میگه لطف ما شامل حال صابرین و شکرگزاران میشه پس بر هر اتفاقی صبر و شکر لازمه تا نتیجه خیرش آشکار بشه و تنها چیزی که میتونه ورود لطف خدا رو بزندگی ما که بر اثر یک اتفاق باید وارد بشه رو مسدود کنه گله و شکایت ما از اون اتفاقه.


بسیاری از آدمها فکر میکنند که به آفریننده جهان ایمان دارند این کاملا درست است اما کیفیت ایمان انسانهاست که تفاوت نتیجه را ایجاد میکند.

اول یه مطلب ساده و روان بگم
تمام انسانها در درون وجودشون به وجود خداوندی یکتا ایمان دارند اما این ایمانی نیست که ما باید داشته باشیم. در اصل لازمه توکل ایمان به خداوند نیست. لازمه توکل ایمان به تواناییها و صفات خداوندست. مثلا اگر ایمان داشته باشید که کردگار پاک سرشتتان بسیار قدرتمند است به راحتی به تکیه میکنید. یا اگر ایمان داشته باشید که بخشنده است با اطمینان از او درخواست میکنید.یا اگر ایمان داشته باشید که همه جاهست هیچگاه احساس تنهایی نمیکنید .
پس من روشی جدید برای ایمان برای خودم انتخاب کردم گفتم عاشق خداوند هستم و ایمان به صفاتش دارم.


توکل به خدا

 

سطوح مختلف ایمان

 

ایمان به خداوند گاها زیاد پایدار نیست و ما به سرعت میتوانیم در شرایط خاص ایمان خود را فراموش کنیم و خود سکان دار زندگی خود شویم و این کیفیت ایمانست که باعث میشود در مواقع بیشتری بتوانیم به این منبع لایزال قدرت و عشق تکیه کنیم و از آن در قاعده جذب به نفع رسیدن به خواسته هایمان استفاده کنیم.

اگر میخواهید تاثیر کیفیت ایمان را ببینید باید کمی به گذشته برگردیم.

 

مثلا وقتی حضرت یوسف به سمت در‌‌‌‌های هفتگانه که همه قفل بودند دوید برای گریز از خیانت دربها واقعا قفل بودند اما در مقابل ایمان یوسف قفلها همه باز بودند او میدانست که اگر حرکت کند خداوند به او فرصت عبور از این دربها را میدهد.

 

یا زمانیکه حضرت سلیمان از خداوند در خواست ثروت و نعمت میکند میگوید خداوندا به من ثروتی عطا کن که بعد از من هم سزاوار هیچکس نباشد یا وهاب.

 

آنچه باعث میشد حضرت سلیمان چنین خواسته عظیمی از خداوندش داشته باشد ایمان به وهاب بودن خداست که معنیش میشود ای بسیار بخشنده و او با ایمان به وهاب بودن خدا چنین درخواستی میکرد و خداوند اجابت کرد چون خداوند به گفته امام رضا نزد گمان بنده خویش است.

 

اعتماد به خدا در قانون جذب

برای رسیدن به خواسته ها باید کیفیت ایمانمان بالا برود و باور‌‌‌‌های سازنده ای در باره خداوندی که درک کرده ایم پیدا کنیم که بتواند به ما در مسیر رسیدن به ثروت و نعمت و سعادت کمک کند.

میخوام اینجا یک قسمت از راز‌‌‌‌های نماز رو که به دلم افتاده بگمتون.

وقتی که از خداوند در سوره فاتحه که اول رکعت اول میخوانیم میخواهیم که ما را به راه مستقیم هدایت کند.

اول اینکه کوتاه ترین مسیر رسیدن به یک نقطه مسیر مستقیم است و ما اکثر جزء گمراهانیم که مسیر رسیدن به خواسته ها و آرزوهایمان را پیدا نمیکنیم و خداوند میتواند مارا به مسیر مستقیم هدایت کند تا سال‌‌‌‌های عمرمان را در حسرت رسیدن به خواسته هایمان سپری نکنیم و زندگیمان را سرشار از نعمت کند.

من بارها از خدا میخواهم که مرا به راه مستقیم هدایت کند میدانم که فقط اوست که مسیر مستقیم را میداند وگرنه من بارها دور آرزوهایم ممکن است سالها بچرخم و به آن نرسم.

حتی ممکن است نزدیک هم بشویم اما رسیدن با نزدیک شدن تفاوت فراوانی دارد.

 

ما برای بکار گیری تاثیر توکل به خدا در زندگیمان باید به این کیفیت ایمان دسترسی پیدا کنیم تا در زندگیمان جزء والضالین نباشیم.

به همه شما پیشنهاد میدهم که قانون جذب را کامل یاد بگیرید چون درک ناقص از قانون جذب باعث میشود که نتوانید از آن به نفع زندگیتان بهرمند شوید و از قانون جذب هم نا امید شوید.

و هر نا امیدی ما برگ برنده ای برای شیطانست چون او میداند که اگر انسان را نا امید کند دیگر خود انسان خودش را نابود میکند.

 

 

توکل بر خدا چگونه است؟

 

دوره آموزش قانون جذب

من دوره آموزش قانون جذب واقعیی دارم که میتونید از اون یا هر روش دیگه ای برای درک قانون جذب استفاده کنید و قانون جذب عشق رو هم بخاطر جذب روابط عاشقانه یاد بگیرید. اما این کار رو حتما بخاطر زندگی خودتون برای خودتون انجام بدید.

 

در مورد توکل گفتنی و آموختنی بسیار زیادست که در یک مقاله گنجانده نمیشود اما من تجربه خودم را از توکل در دوره توکل که قسمت سوم از آموزش‌‌‌‌های منه با همین نام گفته ام که امکان تهیه آن در سایت هست. توی اون دوره هم توکل رو میشناسید هم کیفیت ایمان و هم میتونید کیفیت ایمان و توکلتون رو زیاد کنید و نتایج این سپردن به الله رو به زندگیتون جلب کنید و با آرامش در تمام شرایط زندگی کنید.

 

امیدوارم خداوند همه ما را به راه مستقیم رسید به نعمتهایش هدایت کند و توکلی همیشگی و کار آمد نسبت به خداوند داشته باشیم.

 

تجربه موفق حسين محبوب استاد آموزش قانون جذب


اگه سواليم داشتيد ميتونيد از طريق شماره 09152025480 در تلگرام و واتساپ ازم بپرسيد

دوستون دارم حسين محبوب

aparatyouinstagramtelegramtwiterlinkedin
نظرات کاربران ( 2 نظر)
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بتول رضایی
بتول رضایی
شنبه بیست و نهم خرداد ۰۰
فايل نيايشتون بي نظيربود. سپاس از استادعزيزکه حنجره ي الهي شون روبراي آشتي وآشنايي بيشترباخالقمون هزينه کردند.خداقوت ودست مريزاد.دردجامعه ي ما کم رنگي نقش واثرخدا درزندگي هامونه خدايا غيرازتوکسي نداريم محبوب ازلي وابدي اول وآخر
()
()
پاسخ مدیر سایت
ممنون خدا رو شکر مفید بوده. یسری دیگم مزمون اینشکلی داریم. تلگرام اگه پیام بدید میشه براتون بفرستم تا استفاده کنید . به شماره 09152025480 توی تلگرام میتونید به من پیام بدید. شاد باشید
پاسخ مدیر سایت
سید مهدی انتظام
سید مهدی انتظام
پنج شنبه دهم بهمن ۹۸
بسيار عالي موفق باشيد
()
()
پاسخ مدیر سایت
ممنون
پاسخ مدیر سایت
پرفروش ترین کالاها
+
_
صوتی فروشی
دوره پایه و جادوی کلام و تجسم خلاق 100% شتاب دهنده  سال1398
صوتی فروشی
دوره پایه و جادوی کلام و تجسم خلاق 100% شتاب دهنده سال13981,000,000 تومان مشاهده
+
_
صوتی فروشی
دوره زیبای توکل تا رسیدن 100% متصل کننده آپدیت بهمن 99
صوتی فروشی
دوره زیبای توکل تا رسیدن 100% متصل کننده آپدیت بهمن 991,000,000 تومان مشاهده
+
_
توضیح زیر رو بخونید
توضیحات لازم قبل از تهیه دوره ها 100% خونده بشه بعد تهیه کنید
توضیح زیر رو بخونید
توضیحات لازم قبل از تهیه دوره ها 100% خونده بشه بعد تهیه کنید تومان مشاهده
+
_
صوتی فروشی
دوره بینظیر تمرکز و آفرینش 100% عالی و کاربردی آذر1398
صوتی فروشی
دوره بینظیر تمرکز و آفرینش 100% عالی و کاربردی آذر1398500,000 تومان مشاهده
بستن
ورود به کاربریورود به کاربری
کد امنیتی :کد امنیتی
می خواهید ثبت نام کنید ؟
عضویت